CO TO SĄ TAGI - "Ludzie wokół Nas".

Tag, twór, który powstał w społeczności blogosfery, oraz wszakże popularnego youtub'a.
Składa się z pytań, na które odpowiadasz.
Taka zabawa.
Podaj dalej.


Z racji, że nie nagrywam filmików, postanowiłam tutaj na swoim nędznym, małym blogu rozpisać się w temacie pewnego TAGU. Przed chwilą zauważyłam go na kanale jednej youtuberki, którą subskrybuję. A tutaj link do kanału osoby - autorki poniższych pytań : Tag- Ludzie wokół Nas.


Wybrałam te pytania, gdyż wydały mi się bardzo interesujące, inne od wszystkich pozostałych.TAG " LUDZIE WOKÓŁ NAS"

💝💝💝

 1. Jakich ludzi najbardziej cenisz?

Cenię osoby, które są szczere. Takie, które potrafią zobaczyć, to co dzieję się wokół nich, a nie tylko czubek własnego nosa. Cenię także tych, którzy nie wywyższają się nad innymi, ze względu na swoją majętność, lub wyimaginowane, zawyżone poczucie własnej wartości (pycha). Szanuję, gdy ludzie wokół mnie wykazują się empatią, i nie mówię tu tylko o przypadkach pomocy innym (ludziom, zwierzętom, etc.), ale istotne jest zrozumienie w najprostszych, życiowych sytuacjach. 
W tym momencie opisałam chyba (poniekąd) idealnego pracodawcę.
2. Co Cię najbardziej denerwuję w innych?

Pycha - jak można wywnioskować z pytania numer jeden. 
Gdy doskonale znasz prawdę, ale człowiek przedstawia ją na swój sposób, czyli po prostu kłamie, patrząc prosto w oczy. 
Gdy ludzie mądrzą się i wiedzą wszystko najlepiej, podczas, gdy sami nie mieli do czynienia z komentowanymi przez siebie zdarzeniami. 
Nienawidzę rozsiewania plotek, oraz tzw. "hejtu", czyli wręcz wywalaniu z siebie bezpodstawnego jadu na drugą osobę, nie wiedząc, jak bardzo można tym zranić. 


3.Wolisz ludzi cichych, czy bardzo pewnych siebie?

Nie mogę stanowczo odpowiedzieć na to pytanie, gdyż poziom przebojowości nie definiuje tego,    czy darzę kogoś sympatią. Za pewne bliżej mi do ludzi cichych, gdyż ja sama należę do tej grupy. Osoby zbyt pewne siebie, dominujące, mogą mnie przerazić przy pierwszym spotkaniu.

4. Jakich znanych ludzi miałeś(aś) okazję poznać?

Bardzo miło wspominam koncert zimową porą, kiedy to do mojej miejscowości przyjechał Kortez. Zdjęcie, autograf, oraz screeny rozmowy z nim przechowuję i strzeżę.

5. Jaka cecha charakteru w drugim człowieku jest dla Ciebie najważniejsza?

Przede wszystkim szczerość. Zdrowa szczerość i to, że mogę drugiej osobie zaufać, nie musząc być jej wielkim przyjacielem.
I oczywiście wzajemny, zwykły szacunek. 

6. Czy łatwo łapiesz kontakt z ludźmi?

Tak, jeśli rozmawiam tylko z jedną osobą. Mniewam problem w złapaniu kontaktu w grupie, ze wszystkimi. Więc najczęściej jestem wtedy cichą i spokojną, szarą mychą.
Jednak nie należę do osób bardzo wylewnych, zdecydowanie nie lubię o sobie mówić zbyt dużo.

7. Czy uroda - wygląd zewnętrzny jest dla Ciebie ważny? (chodzi o partnera życiowego).

Nie będę ukrywać, że tak. Ważna jest dla mnie sylwetka, schludność i zadbane zęby : ) Aczkolwiek nie stawiam urody na pierwszym miejscu i mówię to szczerze, a nie po to, by pokazać, jak dobroduszną jestem osobą. Najważniejsze są cechy z punktu pierwszego, oraz inne, o których nie wspomniałam, i to jak życiowy partner mnie traktuje. Nie ukrywajmy, że najważniejsze jest nadawanie na tych samych falach, to coś, co przyciąga wzajemnie. (nie grawitacja).                             I oczywiście wzajemny szacunek.

8. Czy uśmiechasz się do ludzi na ulicy?

Nie. Chyba, że: ktoś uśmiecha się do mnie/ małe słodko dziecko patrzy na mnie/ ludzie są uprzejmi.

9. Jesteś domatorem, czy imprezowiczem?

Zdecydowanie domatorem. Powiem szczerze, że nigdy nie byłam na dyskotece w klubie :D Poważnie, nie wiem, czemu, ale na starcie mnie to przeraża i źle mi się kojarzy. Też z powodu pewnych sytuacji życiowych musiałam unikać takich miejsc. Nie oznacza, że nigdy nie byłam na żadnej imprezie. Zdecydowanie bardziej preferuję "domówki".


10. Czy makijaż pozwala Ci na łatwiejszy kontakt z ludźmi?

Makijaż dodaje mi pewności siebie, gdyż mogę zakryć moje niedoskonałości. Jednak nie uważam, aby ułatwiał mi kontaktu z ludźmi. Wszystko zaczyna się w głowie, zdrowa pewność siebie, postrzeganie tego, jakimi jesteśmy. 💝 I to by było na tyle, dziękuję za wymyślenie tego tagu. Myślę, że czasem warto nawet samemu sobie odpowiedzieć na te pytania, aby poznać prawdę, jacy jesteśmy. Zachęcam do udzielenia odpowiedzi.💝

! Zanim odpowiedziałam na pytania, nie oglądałam odpowiedzi innych osób, nawet autorki, nie chciałam sugerować się żadnymi odpowiedziami. Czasem warto pomyśleć samodzielnie.

A ja, tymczasem zmierzam ku przygotowaniom na kolejny poniedziałek :)


               Życzę udanego, spokojnego tygodnia.

Natalia.* zdjęcie pobrane ze strony pixabay

26 komentarzy:

 1. Czym jest według Ciebie to nadawanie na tych samych falach o których napisałaś?

  Pozdrawiam,
  Adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są rzeczy, które trudno wyjaśnić, dlatego używa się przenośni. Dobrze, ze ta jest, bo naprawdę ciężko mi to wytłumaczyć.:P Myślę, że to może oznaczać porozumiewanie się ze sobą nawet, wtedy, kiedy ma się odmienne zdania. Kiedy posiada się zbliżone cechy, spostrzeganie świata, itp. Mówię to, na swoim przykładzie, bo oczywiście, że można być z osobą, która jest naszym przeciwieństwem (ponoć się przyciągają). Wtedy musi zadziałać wzajemne przyciąganie i kolejne- trudne do wytłumaczenie TO COŚ.
   :)

   Usuń
  2. No to opowiedz na swoim przykładzie, co Ciebie przyciąga do Twojego partnera?

   Usuń
  3. To, co mnie przyciągnęło do Niego, to chyba był uśmiech. I wygląd zewnętrzny. Po prostu zaciekawił mnie swoją osobą.
   A teraz przyciąga mnie wszystko. Przede wszystkim to, jak mnie traktuje. Szacunek, pomoc. I mogłabym tak wymieniać.

   A jak jest u Ciebie ?

   Usuń
 2. U nas to opiera się na zauroczeniu na razie, jesteśmy razem trzy miesiące. Staram się dla niej nauczyć tego co ona lubi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na przywiązanie też wpływa bliskość fizyczna w naszym wypadku:)

   Usuń
 3. A więc życzę powodzenia!
  To bardzo dobrze, że starasz się tego nauczyć, w ten sposób ją poznajesz. A wspieranie się np. w pasjach, jest czymś również ważnym w związku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuje, masz dla mnie jakieś wskazówki jeszcze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wzajemny szacunek, wsparcie i próba zrozumienia - to podstawa związku. Reszta przychodzi sama , wynika z różnych sytuacji :)

   Usuń
  2. Może to dobry pomysł aby zrobić wpis na temat związku?:)

   Usuń
  3. Dobry. Ale w zasadzie nie wiem co bym mogła w nim zawrzeć. I jak miałby wyglądać :)

   Usuń
  4. Trochę opisać związki, może też opisać swój:)

   Usuń
  5. Nie jestem od tego specjalistą, ale pomyślę :)

   Usuń
  6. Czemu uważasz że nie jesteś specjalistą?

   Usuń
  7. Nie mam wiedzy w tym temacie. Nie będę wypowiadała się na temat czegoś, czego nie jestem pewna/ nie wiem. Każdy moze mieć różne zdanie, a własny związek to za mało, by stworzyć post, gdyż każdy związek jest inny. A ja w chwili obecnej nie mam potrzeby opisywania własnego :)

   Usuń
  8. No tak, masz racje:)

   Usuń
 5. Tagów nie stworzyła blogosfera a programiści!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiedziałam, ze programiści zajmują się tworzeniem tagów- czyli zbiorem luźnych, często trywialnych pytań, na które się odpowiada. Myślałam, ze ich zadaniem jest tworzenie programów komputerowych w określonych jezykach komputerowych. Wydawało mi się, ze jest różnica pomiędzy tym tagiem w poście, a tagami tworzonymi przez tych właśnie specjalistów.

   :D

   Usuń
  2. Jestem programistka to wiem co mówię. Tagi to napis rozpoczynający i kończący wybrany element tekstu, zawierający zakodowaną informację o strukturze tekstu; znacznik. Używany w językach niekompilowanych tj. HTML, JavaScript czy PHP. To o czym mówisz to są to hashtagi.

   Usuń
  3. Nie twierdzę, ze nie wiesz co mówisz. Tylko mam wrazenie, ze wgl nie przeczytałas tego wpisu. Są tagi, o których mówisz i które tworzysz. Ale są też TAGI, czyli ktoś nazwał tak po prostu tą zabawę. Zbiór pytań, które nie tyczą się tego co napisałas.

   Usuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panienko programistko po co to piszesz? Co komu chcesz udowodnić? Jeżeli Ci się nie podoba to nie musisz tego czytać!!

   Pozdrawiam,
   Fan Adam

   Usuń
 7. Dziękuję za zrobienie mojego tagu, bardzo mi miło :) pozdrawiam serdecznie
  Ilona :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo, jak mówiłam - naprawdę, wyjątkowo ciekawy :)
   Pozdrawiam również :)

   Usuń

Copyright © 2014 shyness beauty , Blogger