BRAKI.


Życie nie zawsze jest takie złe, jak nam się wydaje. Składa się z elementów, które współtworzą niekiedy dobrą dla nas całość....


.....jednak czasem to BRAKI owiną wokół palca naszą egzystencję. 


Gdyby nie one, może łatwiej wstawałoby się każdego dnia, może łatwiej rozróżniało dobro od zła...

Co nas ogranicza do głównego BRAKU - BRAKU SZCZĘŚCIA?


BRAK RADOŚCI. Szczęście, a radość to zupełnie inne sprawy. Gdybyśmy potrafili szczerze radować się z dobrych wieści bliskich i niebliskich nam osób. Gdybyśmy dostrzegali drobne szczegóły, "małe rzeczy". Gdybyśmy dostrzegali to, co można zauważyć w uśmiechu dziecka... Byłoby nam bliżej do poczucia szczęścia.

BRAK NADZIEI. "Miejcie nadzieję, nie tę lichą marną.." Prawdziwa nadzieja. Taka, w której odmianie piszę się na końcu krótkie "i". Wiara w dobry koniec dnia i w lepsze jutro. Nadzieja powinna dawać nam siłę. I jeśli jest szczera będzie ją dawała. Pobudza do pozytywnych myśli. Kreuje taką rzeczywistość, jakiej naprawdę potrzebujemy. Niektórych trzyma przy życiu. I nie dajcie sobie wmówić "Nadzieja Matką Głupich".

BRAK WIARY. Nie będę tutaj nikogo nawracała. Być może powinnam. Obowiązek chrześcijanina? Ale nie umiem. Mogę tylko powiedzieć, że wiara, tak, jak nadzieja jest bardzo potrzebna w życiu. Jeżeli Wasza wiara opiera się na dobrych fundamentach, nie niszczy Was, ani nie zabiera Waszej godności - bliżej do szczęścia. Ja wierzę w Boga. Bóg wierzy we mnie.

BRAK POKORY. "Chcę już w tym momencie". "Dlaczego to do mnie nie przychodzi?" Czekaj, bo to, czego chcesz przyjdzie w odpowiednim momencie ze zdwojoną siłą. A jeśli nie przyjdzie, to znak, że nie było dla Ciebie.

BRAK TOLERANCJI. Szacunek. Jakby było ładnie, gdybyśmy się nawzajem szanowali. Nie wszystko musimy zaakceptować. Nie zawsze się da, nie zawsze nasze poglądy sprzyjają ku temu, a zmieniać ich nie będziemy. Ale szanowanie drugiej osoby - to nic nie kosztuje. A to co dajemy, kiedyś do nas wraca.

BRAK MIŁOŚCI. Miłość to najpiękniejsze uczucie na Ziemi i nie rozumiem dlaczego piszę o nim w ostatnim punkcie. Absolutnie nie mówię tu tylko o relacjach damsko-męskich, lecz o ogólnej miłości do bliźniego. Po części wiąże się to tolerancją, ale nie tylko. Pomoc, życzliwość, uprzejmość. Świat byłby prostszy, gdybyśmy otaczali się wzajemnie takimi pozytywnymi emocjami.
To nie koniec o brakach. Ale czy nie jest tak, że to właśnie one wywołują w naszym życiu negatywne emocje ?
mam NADZIEJĘ, że niektóre z tych luk załatam.
Natalia.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 shyness beauty , Blogger